Wybieramy samochód rodzinny

Dawniej wydawało nam się, że rodzinnym samochodem jest mały fiat, ale na szczęście nasze podejście do tego tematu się zmieniło. Dzisiaj samochody rodzinne są bardzo popularne, dlatego każdy z producentów stara się mieć, chociaż jeden taki model w sprzedaży.

Można na tym sporo zarobić. Samochód rodzinny może być mały jak chociażby Citroen C3 Picasso czy Opel Meriva. Dla rodziny 2+2 takie rozwiązanie będzie praktyczne i ekonomiczne, dlatego warto przyjrzeć się tym modelom. Silnik są małe, ale zwinne, a przy tym nie mają zbyt dużego apetytu na paliwo. Dla większych rodzin przewidziane są samochody 7 osobowe od japońskich, niemieckich czy francuskich producentów. Lista model jest bardzo długa, dlatego można przejrzeć, co ciekawego się ta znajduje. Taki samochód ma być nie tylko duży, ale również bezpieczny. Jeśli tak będzie to wiemy, że można nim poruszać się i w mieście i na długich trasach.

Nowy czy używany

Jeśli planujemy samochód na długie lata, bo mamy właśnie małe dzieci to nowy samochód rodzinny jest lepszym rozwiązane. Wiemy, że mamy nowe auto, które nie ma żadnej złej przeszłości. Wytrzyma dzięki temu o wiele dłużej u nas. Jeśli nam się za kilka lat znudzi to można będzie je sprzedaż za dobrą cenę. Takie krajowe, zadbane samochody z małym przebiegłem są poszukiwane. W przypadku używanych samochodów musimy uważać na przebiegi. Jeśli auto ma dziesięć lat to przebiegi rzędu pół miliona kilometrów nie będą niczym dziwnym. Dziwne jest, że takie auto ma sto tysięcy kilometrów. Wiele aut było wcześniej mocno rozbitych. Bezpieczeństwo w takim naprawianym samochodzie jest zerowe, dlatego i nasze dzieci i my nie możemy czymś takim jeździć. Oczywiście można kupić używane auto, ale tylko wtedy, kiedy jesteśmy na sto procent pewni, że jest bezpieczne i pewne. Takie auta nie są tanie, ale to nie powinno mieć dla nas znaczenia. Wystarczy przejrzeć kilka ofert, pojechać na miejsce żeby się przekonać, na co zwracać uwagę, a jakie samochodu omijać szerokim łukiem. Auto kupujemy dla siebie i musi spełniać nasze oczekiwania.