Samochód dla siedmiu osób

Wybór samochodów siedmioosobowych jest bardzo duży. Większość producentów wypuszcza na rynek samochody 7 osobowe, bo wiedzą, że jest na nie popyt. Do wyboru mamy różne marki, ale również różne rozwiązania.

Nie wszystkie samochody siedmioosobowe są wygodne. Jak to możliwe? W samochodzie takim jak Renault Scenic czy Opel Zafira mamy trzeci rząd siedzeń, który jest wyciągany z podłogi. Miejsca na nogi jest wtedy bardzo mało i dorosły miałby wielki problem żeby tak siedzieć. Do tego trzeba jest dodać, że taki samochód rodzinny nie ma wtedy bagażnika. Przestrzeń będzie wtedy mniejsza niż w małym miejskim aucie. Jadąc na wakacje z rodziną trudno będzie nam zabrać, dlatego może lepiej będzie rozważyć zakup nieco innego, większego modelu?

Inne modele siedmioosobowe

VW Sharan czy Ford Galaxy to modele, które mają bardzo dużo miejsca. Do dyspozycji mamy siedem jednakowych foteli. Można je wymontować, przestawić tak żeby uzyskać jak najwięcej miejsca do siedzenia. Bagażnik przy siedmiu siedzeniach nie jest za duży, ale na pewno większy niż w wyżej opisanych modelach. Dla osób, które chcą kupić samochód rodzinny z prawdziwego zdarzenia można polecić modele rodem z USA. Chrysler Voyager to właśnie taki model, który ma bardzo, ale to bardzo dużo miejsca. Nawet, jeśli będziemy przewozić siedem czy osiem osób to na bagaż jeszcze miejsca nam wystarczy. Samochody amerykańskie niestety mają złą opinię głównie przez kiepskiej jakości wykończenie i awaryjność. Większość z nas woli wybrać nieco mniejsze europejskie samochody, które są mniej awaryjne. Silnikiem wybieramy w takich samochodach jest diesel.

Dzisiejsze wysokoprężne jednostki są ekonomiczne i bardzo dynamiczne, dlatego warto właśnie taki rodzaj silnika rozważyć. Zanim kupimy samochód trzeba się do niego przymierzyć. Nie kupujemy na podstawie zdjęć w Internecie tylko sprawdzamy czy wygodnie nam się siedzi w takim aucie i czy aby na pewno miejsca jest wystarczająco dużo żeby cała nasza rodzina się zmieściła. Jeśli wszystko jest w porządku to tą markę i model kupujemy.